Yorumlardan secmeler

Hamit Demirboğa 23-11-2008, 23:32:05
Sayın Hüseyin Ülkü KORKMAZ! Ben kesinlikle seni seviyor ve tuttuğun yolun yalnış olmadığını görüyor ve kesinliklede seni seviyorum bu biline! Fakat ben Sizi tenkit etmiyeceğim sizi hep güzel kelimelerle onore edeceğim anlamını sakın çıkarmayın! Ben dostum ve katakullilerden kesinlikle anlamam.Bir söz vardır.DOST ACI SÖYLER! Diye bu sözü kesinlikle doğru bulmuyorum! DOST ACI SÖYLEMEZ,DOĞRUYU SÖYLER!MUHATABINA ACİ GELEBİLECEĞİ İÇİN ACI SÖYLERMİŞ GİBİ GELİR!Bizler hep yalnış kelimelerle donatılmışız,bu kelimeleri bizi şaşıttırmak için içimize serpiştirmişler.
MEMLEKETİMİZDE 3 DEYİM ÇOK REVAÇTADIR.
1)BENİM KİM OLDUĞUMU BİLİYORMUSUN!!
2)KAÇA KADAR OKUDUN!
3)KAÇ PARALIK ADAMSIN!
Bu üç deyimle devamlı karşılaşır ve bu kelimeler bizim ruhumuzun derinliklerinde derin izler bırakmıştır!
Aydınlarımızın da vurguladığı ve sıklıkla karşımıza çıkan diğer bir deyim vardırki o da,TARİH TEKERRÜRDEN İBARETTİR ! Bu sözcük bizi kesinlikle ileriye götürmemek için uydurulmuş ve kesinlikle buna bağımlı kalmamız sağlanıyor ve sağlanacak ki STATİKO YERLİ YERİNDE DEVAM EDECEK: İnsanımızı rahatlığa ve vurdum duymazlığa esir edenlerin kimler olduğunu bilememek en büyük saflık bence.DEDEMİN YEMEN ÇÖLLERİNDE 3 GÜNLÜK ÖLMÜŞ OLAN DEVE ETİNİ NASIL YEDİĞİNİ ANLATTIĞINDA GÖZLERİM NEMLENEREK DİNLEMİŞTİM! BEN ÇOCUKLUĞUMDA BİR KURU DİLİM EKMEĞE NEREDEYSE BİR GÜN ÇALIŞIYORDUM!Bizler Camilerin yanındaki çeşmelerin yanında asılı duran kupalardan senelerce sular içtik ve şimdi yemek masalarımızın üzerleri yiyecek ve içecekten çok bardak dolu!!BEN MEMLEKETİMİZİN ŞU GÜNLERDE İÇİNE DÜŞMÜŞ OLDUĞU AYRIMCI DALGALARININ MEMLEKETİMİZE ÇOK BÜYÜK ZARARLAR VERDİĞİ GÖRÜŞÜNDEN YANAYIM!Beni belki bir ülküdaş veya gönüldaş olarak görmeye bilirsiniz,zararı yok görmeyin!
BERABERLİĞE,DİNİ VE İMANİ DUYGULARIMIZIN HER KİM Kİ BİZİ BUNLARDAN SOYUTLAMAĞA ÇALIŞIYOR VE SEKULER BİR DEVLET ANLAYIŞINI VE KURU BİR ULUSALCILIK KAVRAMINI EN ÖNE ÇIKARMAĞA ÇALIŞANLARIN.AYNI ZAMANDA DA
DİNİ İSTİSMAR ETTİKLERİ GÖRÜŞÜNDEN YANAYIM! Bana sakın demeyin ki AKP Hükümeti dini ve dini verileri istismar ediyor! bunları söylediğinizde cevaplar hazır fakat bunları sıralamaya gerek duymuyorum ve ekliyorum 2008 yaz seçimlerinde Bursalı olan ve bursanın eski MHP delegesi olan bir zatın hanımının başı kapalı diye aday adaylığından çıkarıldığını gayet iyi biliyor ve üzüntümün çoğaldığını ve VAY BE DEMEK ÖYLE HA!! dediğimi hiç unutmuyorum!EVLÂT BEN BİR GÖNÜLDAŞIM, BENİ BÖYLE GÖRÜN VE BENİ BÖYLE KABUL EDİN! SENİN BAŞARILARININ DEVAMINI ENÇOK ARZU EDENLERDEN BİRİ OLARAK,SENİ SELÂMLAR, İŞLERİNİN KOLAYLIKLA DEVAMINI YÜCE ALLAHTAN NİYAZ EDERİM!

kaynak haber50

Ziyaettin Tokyay