Zafer Hava Alanina SON VIRAJMI ?

Başkan Serteser’in Afyonkarahisar için büyük önem arz eden Zafer Bölgesel Havalimanı’nın bir an önce onaylanarak ekonomiye kazandırılması yönündeki isteğine Başbakan Erdoğan’dan acil çözüm
Ulaştırma Bakanlığının Yap-İşlet-Devret (YİD) modeli ile ihale edilen Zafer Bölgesel Havalimanı projesi gelecek hafta Yüksek Planlama Kurulu onayına sunulacak. YPK onayının ardından ana sözleşmesi imzalanacak olan projenin temellerinin de bu yılsonuna kadar atılması planlanıyor.

Ulaştırma Bakanlığının ‘dev’ projesi olan Zafer (Kütahya-Afyonkarahisar-Uşak) Bölgesel Havalimanında son aşamaya gelindi. Buna göre, Yap-İşlet-Devret modeliyle ihale edilen proje konusunda da Ulaştırma Bakanlığı yetkilileriyle Hazine Müsteşarlığı arasındaki görüşmeler olumlu sonuçlandı. Böylece Ulaştırma Bakanlığı, Zafer Bölgesel Havalimanı Projesini gelecek hafta YPK onayına sunacak. Onayın ardından ihaleyi kazanan şirket ile ana sözleşmesi imzalanacak bu projenin temelinin de Aralık ayında atılması öngörülüyor.

BAŞBAKAN’DAN İSTEĞE OLUMLU YANIT
Hafta içinde TOBB Birlik Merkezi’nde düzenlenen 6. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası’nda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a Ege’nin sözcüsü olarak bölgenin sorun ve taleplerini ileten ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’in Afyonkarahisar için büyük önem arz eden Zafer Bölgesel Havalimanı’nın bir an önce onaylanarak ekonomiye kazandırılması yönündeki isteğinin ardından bu sevindirici haberin gelmesi diğer iki ilde olduğu gibi ilimizde de büyük bir heyecan uyandırdı.

Kaynak ; Afyonhaber
Bu haber 5253 defa okunmuştur.

Ziyaettin Tokyay