Zafer Hava Limani 1 Nisan Sakasimi ?

Türkiye’nin en büyük dördüncü havaalanı projesi olarak görülen Zafer Bölgesel Havaalanı için bugün ihaleye çıkıldı. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlük binasındaki Mavi Salon’da gerçekleştrilmesi planlanan ihale, şartname alan 8 firmadan hiçbirinin katılmaması nedeniyle iptal edildi. 

İhale komisyonuna başkanlık eden DHMİ APK Daire Başkanı Kemal Zafer Topuz, yaptığı açıklamada: “Saat 09:30’e kadar teklif veren firma bulunmadığı için ihaleyi gerçekleştiremiyoruz. Şartname alan firmaların talepleri üzerine ihale, 1 Mart’tan 1 Nisan’a ertelenmişti. Şartname alan 8 firmanın dördü yer görme belgesi almıştı. Ancak bugün hiçbir firmanın teklif vermemesi nedeniyle ihale ne yazıkki iptal edildi” dedi.

AirportHaber’in sorularını yanıtlayan Topuz, ihaleye katılımcı firma olmaması nedeniyle üzüntü duyduklarını ifade ederek ihalenin yeniden yapılıp yapılmayacağı konusunun ise tekrardan değerlendirmeye alınacağını söyledi.

kaynak Afyonhaber.

Gelelim benim soyleyeceklerime  Yetkililer once tarih olarak  1 mart 2010 olarak tarih vermislerdi Benimgibi  Uc ilin meraklilari o Tarihi marakla bekledik son bir nisan  dendi ve gercekten bir nisan sakasi cikdi vatandasa verilen bu kadar umut  ve vaatlerden sonra Vatandasi hayal kirikligina ugratmak kimsenin hakki deyil zaten 2 yil gecikme yasandi ihale taslagini bilmiyorum ama her halde sartnameyi hazirliyanlar bolgenin durumunu goz onuna alarak hazirlamislardir  yoksa siz Sabiha gokcendeki veya benzer sartlari Kalkar zafer Havalimanina koyarsaniz  Ihaleye girecek olan insanlar haliyle cekinir yani birilerinin yer gosterme belgelrini almalari mutlaka ihale3ye girecek anlamina gelmez gelmemeli  zira basda yazdigim gibi  bu HAVA LIMANI 3 ilin hakli olarak  beklenti ve umut kaynagi oldu tabi benim gibi hava limani yapilsinda ilime dogrudan gideyim diyenleri ayri insanlar umutla yasar umutla beklenen sey belirli nedenlerden dolayi gecikince insan ister istemez karamsarliga dusuyor  morel bozukluguna neden oluyor sanirim yetkilliler bir an once ne yapilmasi gerekiyorsa yapar gecikmis yillarinda telafisini yaparlar

Ziyaettin Tokyay