Zafer Havalimanini Yuzduk Kuyrugunami Geldik?

Zafer Havalimanı ihale için gün sayıyor
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu Sözcüsü ve AK Parti Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, 3 ilin ortak olarak kullanacağı Zafer Havalimanı için teklif alma süresinin başladığını belirterek, söz konusu projenin son yıllarda bölgeye yapılan en büyük yatırımların başında yer aldığını söyledi.

Kinay, yaptığı açıklamada, Zafer Havalimanı pojesi için bazı çevrelerin ‘havalimanı değil, hava yalanı’ gibi yakıştırmalar yaptığını ancak, yürütülen çalışmalar sonucu çok eleştirilen modelle ilgili haklı bir gurur yaşadıklarını dile getirdi.

Kinay, bölge havalimanının Kütahya-Afyonkarahisar ve Uşak illerinin üçgenine kurulacağını ifade ederek, “Bu 3 vilayet, Türkiye’nin Ege, İç Anadolu, güney ve Marmara’ya açılan en önemli kavşak noktalarında yer alan illerdir. Dolayısıyla gelecekte bu illerimiz her bakımdan önemi artacaktır. Rekabet güçlerini artıracak yol, ulaşım, haberleşme alt yapısı, enerji ve iş gücü, bunları sağladığınız zaman, rekabet edip ülkemizin refahını ve halkımızın zenginliğini sağlamış olursunuz. Ülkelerin gelişmişlik seviyeleri halklarının refahı yakalamaları, tamamen rekabet güçlerinin artmasına bağlıdır. Havalimanının faaliyete geçmesiyle bölge her bakımdan hareketlenecektir” şeklinde konuştu.

Kinay, yap-işlet-devret modeli ile yapılacak olan Zafer Havalimanı için teklif alma süresinin 1 Mart’ta sona ereceğini sözlerine ekledi.

Evet sayin kinaya aynen katiliyorum Zira bu havalimani uc il icin bir zaruret olmusdur heracindan 3 ilin kalkinmasinda  ve taninmasinda cok faydali olacakdir Tabi bu arada Yurt disinda bulunan gurbetcileride unutmamak lazim Turkiyeye geldigimizde Hava alanlamizda cektigimiz rezillik bitecek

Haydi hayirlisi

İHA Yayın Tarihi : 21 Ocak 2010 Perş

Ziyaettin Tokyay